אטרקציות לילדים

אטרקציות לילדים

אחת הדרכים לגרום לילדיכם להפסיק את תלונותיהם על העדר מעש ושעמום היא להציע להם לבלות באחת האטרקציות המוצעות בכל אזור בארץ- רבות מהן מתאימות לכל המשפחה. אטרקציות לילדים מהוות מקור משיכה בכל ימות השנה, בחופשות בכלל ובחופש הגדול בפרט. כל מקום שיש בו פעילות עשוי להוות מוקד אטרקטיבי עבור ילדים: בריכות שחייה, פארקים, פארקי מים, שיט קאייקים, לונה פארק, מרכז מבקרים, חופי רחצה, משקי חי ופינות ליטוף, מערות, מסעדות, פארק מוטורי, קטיף עצמי, דיג, סדנאות שונות כגון בישול, תופים ועוד,  טרקטורונים, רפטינג ושיט, פיינטבול, באולינג,  משחקיות, רכיבה על סוסים ועוד.

על מנת למצות ולמקסם את הבילוי ביום כיף עם הילדים רצוי לתכנן מבעוד מועד את סדר היום, תוך השארת מרחב גמיש לשינויים שצפויים וייתכנו במהלכו. עדיף לא לקצוב זמן קשיח לכל פעילות על מנת לא לגרוע מעצמת החוויה של הילדים ולאפשר להם ליהנות כאוות נפשם, במסגרת מגבלות התקציב.

אטרקציות לילדים

אטרקציות לילדים

אטרקציות שונות עשויות לפתוח בפני הילדים אופקים חדשים. הם משפרים את הכישורים המוטוריים שלהם, מאפשרים להם לשתף פעולה עם אחרים, לשהות ולבלות בחיק הטבע (אטרקציה חשובה ומועילה כשלעצמה).

אטרקציות לילדים שאלה של טעם

אטרקציה לילדים היא בעיקרה שאלה (ותשובה) של טעם. לכן חשוב להתאים את האטרקציות לטעמם ולהעדפותיהם של הילדים. אם מדובר במשפחה עם כמה ילדים שיוצאת לבלות וכל ילד מעדיף אטרקציה שונה חשוב לעשות סדר ולאפשר לכל אחד מהילדים ליהנות באטרקציה שלו תוך ניסיון לאפשר לכל אחד מהם להתנסות גם באטרקציה שאולי אינה אטרקטיבית ביותר עבורו אבל על מי מאחיו או אחיותיו- כן. יש בכך גם חינוך לסובלנות, להכלת האחר, להתחשבות ועוד ערכים חשובים וחיוניים לכל משפחה.

חלק ניכר מהאטרקציות אינן כרוכות בתשלום, וחלק אחר כרוכות בתשלום סמלי. יש לנו ארץ נהדרת בלי מירכאות המציעה מגוון עצום של אטרקציות בכלל ואטרקציות לילדים בפרט.

באתרי אינטרנט שונים ניתן למצוא אטרקציות רבות. מפורטים בהם תכני הפעילות ושעות הפתיחה והסגירה; ניתן לראות תמונות ולהתרשם באופן בלתי אמצעי מההיצע המגוון.

ככלל, כל מקום שמאפשר לילדים לצאת ברצון ובשמחה מהבית הוא מקום אטרקטיבי גם אם אינו מוגדר כאטרקציה…