ביטוח עסק – ראש שקט

 

על מנת לגרום לעסק להיות מצליח יש כל כך הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון ובינהם ביטוח עסק. מדובר על סך עלויות אשר מהוות עלויות שקועות אשר יכולות להגיע לסכומים גבוהים כמו שכר דירה, ארנונה, חשמל, מים, שכר העובדים, תשלום לעורך דין ורואה חשבון ועוד ועוד. עם זאת, ביטוח עסק זוהי הוצאה אשר אין להקל בה ראש. מדובר בהוצאה חודשית שעלולה להיות גבוהה לעיתים אבל המשמעות של להיות חשוף וללא ביטוח עסק היא הרת אסון ויש להימנע ממנה בכל תוקף. כל למשל ביטוח עסק לתחולת בית העסק במקרה של גניבות, אסונות טבע ושאר ירקות.

עלות ביטוח עסק עשויה להיות כמה מאות שקלים בחודש בעוד העלות של אסון שכזה עלולה להיות הרסנית והעסק אף עלול לא להצליח להשתקם ממנה. הרבה עסקים מנסים לחסוך בכל מיני עלויות ועושים את הטעות ההרסנית של "לחסוך" בביטוח עסק. הסיבה שהמילה לחסוך מופיעה בגרשיים היא שמדובר בחיסכון לכאורה. הם לא משלמים את העלות החודשית של הביטוח אבל מבחינה סטטיסטית זה עניין של זמן עד שיגיע אסון ואז העלות שלו תהיה גבוהה פי כמה. כאשר עושים ביטוח עסק יש לבדוק היטב מה הביטוח מכסה ובעיקר את מה שהוא לא מכסה. יש ביטוחים מקיפים שמכסים גם פגיעה בתכולת העסק וגם במבנה עצמו ואפילו לעיתים מכסים תביעות של עובדים ויש ביטוחים שהם ספציפיים יותר.

עסקים בדרך כלל יעדיפו ביטוח עסק אשר כולל את כל הסכנות האפשריות על מנת למנוע כל מיני פרצות ולהתפזר על פני מספר ביטוחים. את הביטוח לעסק יש לעשות מיד כאשר העסק עומד על הרגליים. כאשר יש לעסק מה להפסיד חשוב מאוד ליצור לו ביטוח על מנת שאם יקרה משהו מיד יהיה את חברת הביטוח שיהיה ניתן לתבוע ולקבל החזר על העלות של כל המוצרים שנפגעו או נהרסו. כמו כן, הביטוח לעסק נותן איזה שהוא ביטחון לבעל העסק כך שהוא יודע שמה שהוא משקיע בעסק לא יורד לטמיון בכל צרה שלא תהיה ואז הוא מתפנה להתעסק בדברים נוספים.