בניה ירוקה

בניה ירוקה

הקיימות הינה נושא ההולך ומחלחל בקרב רבים, המבינים כי ללא שמירה על הקיים וללא טיפוח הסביבה עלול כדור הארץ לסיים את יכולותיו להעניק ולתת לדייריו. אם בעבר היו אלו מנהלי החברות הגדולות ביותר שהכחישו את ההשפעה השלילית של השימוש הבלתי מבוקר באנרגיות ובמשאבים – הרי שכיום כבר ממש לא ניתן להתעלם מאלו. ההשפעות מרחיקות הלכת של הניסויים והשימוש במשאבים הטבעיים ניכרות לכל עין – כאשר זיהומי אוויר  פוגעים באוזון ובמזג האוויר הטבעי, החשמל הולך ונעשה יקר יותר ויותר וגם המים המיועדים לשתייה כבר אינם זמינים כל כך.

בניה ירוקה

בניה ירוקה

התפיסה לפיה כדור הארץ הינו נצחי ויקיים את עצמו לנצח בעוד בני האדם ימשיכו להשתמש באנרגיות ובמשאבים הטבעיים ללא היכר – הולכת ונעלמת ובמקומה משרישה ההבנה כי כדור הארץ הינו רגיש לתופעות ולהשפעות של בני האדם עליו ולא רק זאת – הוא גם מגיב לכל הפעולות המבוצעות על ידי בני האדם ובסופו של דבר ניכר כי לכל פעולה יש תוצאה המגיעה על חשבון איכות החיים של דיירי כדור הארץ. אלו, כלומר, אנחנו, נושמים אוויר פחות טוב, נהנים ממים מזוהמים ואוכלים מזון שהוכתב לנו.

בניה ירוקה הינה  למעשה ניסיון ממשי להתחשב בסביבה במהלך הבנייה. ידוע כי אורח החיים המערבי כולל תרבות המשתמשת בכל הבא ליד ואינה מכלכלת את צריכתה באופן בר קיימה. לפיכך, הבניה הירוקה למעשה מבקשת להתחשב בסביבה ולעשות כל מה שניתן על מנת לשמור עליה ככל האפשר. שמירה זו כוללת אינספור פטנטים ייחודיים ושונים במהלך הבנייה עצמה – שיאפשרו אורח חיים אקולוגי יותר, השומר על הסביבה.

כמו כן, בניה ירוקה כוללת חומרי גלם מתכלים ושימוש בחומרים זמינים. למשל, במהלך בניה ירוקה ייעשה בבית שימוש בפאנלים סולאריים במקום שימוש בחשמל רגיל. הפחים ישמרו על הפרדה בין חומרים שונים המיועדים למחזור, הגינה תתוכנן כך שהיא פונה אל השמש בשעות הנכונות ומאפשרת גידול צמחים מתאימים, הבית עצמו יבנה מחומרים בעלי יכולת בידוד ואיטום מפני קור וחום בעת הצורך וישולבו בו מגוון רחב של פטנטים ייחודיים וחשובים לאיכות חיים.