הלוואות מיידיות – על כל הפתעה שלא תגיע

הלוואות מיידיות הן כלי נהדר להתמודד עם הפתעות שהיום יום מביא עימו לעיתים. אנחנו עובדים כל יום, מקבלים שכר קבוע כבר זמן לא קצר, מחשבים הוצאות מול הכנסות ואפילו מתייעצים לפעמים עם רואה החשבון. אז איך דווקא אנחנו, אלה שצריכים לקחת הלוואות מיידיות? מה כבר יכול לקרות שלא יכולנו לצפות אותו קודם? אז זהו, שלא מעט.

אמא שלי שמה בצד כל חודש סכום כסף נכבד, והיא תמיד נגה לומר "שיהיה ליתר ביטחון". מסתבר שהיתר ביטחון שלה לא הספיק. ביקור אחד אצל רופא השיניים הסתכם בעשרות אלפי שקלים שלא היו לה ויש לי הרגשה שהסיפור הזה מוכר לחלקכם. השיניים, טיפול רפואי אחר, שיפוץ בבית שנוצר עקב פגם שחייב לתקן – כל אלה סיבות שיכולות לקרות לכל אחד מאיתנו ולהוביל אותנו לקחת הלוואות מיידיות.

הלוואות מיידיות, כמו השם שלהם הם הלוואות שאנחנו לוקחים אותם לשם שימוש מיידי, כסף שאני צריכים עכשיו ואנחנו יודעים שאם לא נשתמש בכסף עכשיו המצב יהיה גרוע יותר בעתיד ואולי אפילו נצטרך לשלם כפליים או שלוש. לפעמים אנחנו גם יודעים שההשקעה המיידית הזאת תניב הכנסות משמעותיות ובתוך זמן קצר נכסה את ההלוואה ואפילו יותר ממנה.

נחזור לדוגמא של אמא שלי, על רופא השיניים. בזמנו, אמי דחתה את הטיפול עד שהנזק רק הלך והחמיר וככל שדחתה את זה, הסכום שהייתה צריכה לשלם כדי לטפל בעצמה היה גבוה יותר. לכן, המסקנה שלמדתי אז, היא שיש היבטים בחיים שלנו שאל לנו להזניח אותם בגלל מצוקה כלכלית. שכן, היא יכולה רק לצמוח. הלוואות מיידיות היו יכולות לפתור לה את הבעיה באותו הרגע והטיפול היה מסתכם במינימום הנזק שהוצע לה בזמנו.

המטרות ללקיחת הלוואות מיידיות יכולות להיות מאוד מגוונות. זה יכול להיות כדי להשקיע בדבר שיניב הכנסה אחר כך, לטפל בתוכנית שהשתבשה, אפילו לאירועים גדולים כמו חתונות ומסיבות בר מצווה – שבחלקם אנחנו מודעים להחזרה החלקית עד מלאה של ההוצאה או כל הוצאה לא מתוכננת שניקרת לנו במהלך החיים. כאמור, הלוואות מיידיות נועדו לשימוש דחוף ומיידי בכסף גם כדי לתכנן טוב יותר וגם כי לפעמים צריך לנצח את כל אותם המכשולים שלא תכננו.