הקריטריונים לבחירת בית ספר לאימון

בית ספר לאימון

החיפוש אחר בית ספר לאימון הפך להיות פופולארי יותר בשנים האחרונות, בשל הביקוש למאמנים אישיים, רוחניים, עסקיים וכדומה. היצע בתי הספר מצריך בחינה של מספר קריטריונים כדי לבחור את בית הספר המתאים.

הביקוש למאמנים אישיים, עסקיים, רוחניים וכדומה הפך להיות פופולארי מאוד בשנים האחרונות, ובעקבות כך גם העניין בבתי ספר שנועדו להכשיר מאמנים. כיום יש היצע רחב של בתי ספר להכשרת מאמנים, ולכן החיפוש אחר בית ספר לאימון יכול להיות מסובך. כדי להפוך את התהליך לפשוט יותר ובסופו של דבר לבחור את בית הספר המתאים, יש כמה קריטריונים שצריך לבחון.

אך לפני כן, צריך להבין את החשיבות של ביצוע בדיקות רקע לפני שבוחרים בית ספר לאימון כזה או אחר. יש סיבה מהותית אחת, והיא ההשקעה הכספית שכרוכה בהכשרה, הזמן והאנרגיה שמשקיעים.

לפני שבוחרים את בית הספר, כל מי שמתעניין בתחום האימון צריך להבין ולהחליט מהי המטרה שעבורה הוא מעוניין להתחיל בלימודים האלו. האם מדובר ברצון לעשות שינוי בקריירה ולהיות עצמאי? האם רוצים להתפתח באופן אישי או אחר במקביל לפיתוח הקריירה החדשה? האם רוצים לרכוש כלים מעשיים ומחשבתיים כדי ליצור איכות חיים גבוהה יותר?

אך לא משנה מדוע רוצים להתחיל בהכשרה, בחירת בית ספר לאימון צריכה להתבסס קודם כל על שיקולים של שכר הלימודים, מיקום בית הספר, מספר המפגשים ומספר השעות של כל מפגש.

בהמשך, צריך לבדוק מי המרצים, מה הניסיון שלהם באימון מעבר לרקע התיאורטי בתחום? האם הם מנהלים את החיים שלהם בהתאם להמלצות ולכלים שהם מעניקים לתלמידים? בית ספר לאימון שבו המרצים לא רק מלמדים אלא גם פועלים על בסיס העקרונות שהם מעבירים הלאה, הוא בית ספר איכותי. כמו כן, חשוב לבדוק את ההכשרה שהם קיבלו, מי היו המנטורים שלהם, באיזה בית ספר הם למדו, למה הם בחרו ללמד בבית הספר הזה ולא אחר, וכן הלאה.

עוד פרט שחשוב לבדוק הוא מה מספר השעות המינימלי שבית הספר דורש מכל תלמיד לביצוע אימון בפועל. בית ספר לאימון שחשוב לו להכשיר מאמנים מקצועיים ולהכין אותם לעולם האמתי, חייב לדרוש התנסות כלשהי כחלק ממתכונת הלימודים והיא צריכה להיות תנאי לסיום ההכשרה בהצלחה.

את מתכונת הלימודים של בתי הספר עליכם לבחון על פי מידת ההתאמה שלה לסוג האימון שאתם תרצו לעשות עם תום הלימודים. יש היום הרבה מאמנים שמתעסקים באימונים במגוון תחומים, למשל אימונים למשפחות או זוגות, אימונים פיננסיים וכדומה. זה אפשרי, אך כמאמנים טריים, אם אתם רוצים להיות הטובים ביותר, כדאי להתמקד בנישה אחת. בדקו מה כולל הסילבוס של בית הספר כדי לראות שהוא יכול להכשיר אתכם בנישה שאתם מעדיפים.