כל הדברים שיש לקחת בחשבון לפני שעושים ביטוח עסק:

ביטוח עסק

הקמתם עסק חדש ועצמאי? ברכות, כעת אתם יכולים לממש את השאיפות העסקיות שעליהן תמיד חלמתם.

רק אל תשכחו דבר קטן לכאורה, אך חשוב ביותר – ביטוח עסק. עשיית ביטוח עסק הוא הליך שדורש הרבה התעסקות ובירוקרטיה, ולכן חשוב להבין בכל שלבי ההליך על מנת לא להתבלבל ולא לעשות ביטוח שלא מתאים לעסק שלכם. להלן מספר דברים שחובה לקחת בחשבון טרם עושים ביטוח עסק:

שיקום העסק במקרה של נזק

זהו אולי הסעיף החשוב ביותר שכן רבים נוטים להסתמך על הבנקים ולא לעשות ביטוח עסק במקרה של נזק, וזו כמובן טעות. מדוע? בעלי עסקים רבים נוטים לחשוב כי במקרה של נזק הם יוכלו לקבל הלוואה בנקאית לשיקום הנזק, אך חשיבה זו מוטעית שכן הבנקים שמחים וחפצים להעניק אשראי לעסקים הנמצאים בתקופה טובה ולא לעסקים שניזוקו ונמצאים על סף פשיטת רגל. הסכם הביטוח העסקי לעומת זאת, נחתם עם בית העסק כשהוא עוד חי ופעיל ומחייב את הביטוח לשקם את העסק במקרים קשים של נזק.

ביטוח חבויות

ביטוח חבות מעבידים הוא בעצם ביטוח שמכסה את האחריות של המעביד כלפי העובדים שלו וזאת בגין פגיעה גופנית או מוות במקרים של תאונות עבודה או מחלה שאירעה תוך כדי זמן העבודה. יש לשים לב בעת ביצוע ביטוח עסק, כי ישנה פוליסה המכסה נזקי גוף בביטוח החבות, שכן ללא ביטוח חבות אל לכם להתחיל להפעיל את העסק. מעבר לביטוח נזקי גוף, גם כאשר צצים נזקים שאינם גופניים, וודאו שהפוליסה מכסה כיסוי עבור הוצאות משפטיות סבירות להגנה מפני תביעה של עובד.

ביטוח אחריות כלפי צד שלישי

ביטוח עסק חייב לכלול ביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי, הקפידו על כך בכל תוקף. ביטוח אחריות צד שלישי בעצם מכסה את אחריות המבוטח בגין נזק בלתי צפוי כתוצאה מפעילות המבוטח לרכישת רכוש השייך לצד שלישי של אדם שאינו עובד של המבוטח. במקרה זה, מכסה הפוליסה הוצאות משפטיות הנדרשות להגנה מפני מקרה של תביעה כנגד המבוטח על ידי הצד השלישי.

 

 מקווים שנהנתם מהכתבה ואל תשכחו ביטוח עסק זה לא משהו שצריך לדחות לאחר כך. מוזמנים להמשיך ולקרוא עוד כתבות מעולות באתר שלנו.