סוגי שליחויות בארץ

בישראל של 2016 רכישות באינטרנט הפכו למגמה של ממש, וכיום רבים מעדיפים לבצע את הרכישות שלהם דרך אתר אינטרנט או טלפון מבלי להגיע אל בית העסק ממנו הם מזמינים את המוצר ומבצעים את הרכישה. כמובן, בכדי שיוכלו לקבל את המוצר בשלמותו, וכמה שיותר מהר, עסקים רבים מציעים שירותי שליחויות בארץ אשר בעזרתם הלקוחות יוכלו לקבל את המוצר עד לכתובת המבוקשת.

כיום, בכדי שאותם שירותי שליחויות בארץ יתאימו לצרכים של הלקוחות, ובכדי שכל אחד מהם יוכל למצוא את השירותים המתאימים לו, ניתן למצוא כמה סוגים של שירותי שליחויות בארץ כאשר ההבדל בין הסוגים השונים כולל את המקום אליו נשלח המוצר, זמן המשלוח וכמובן, עלות המשלוח.

המקום אליו נשלח המוצר

הבדל ראשון בין כמה סוגי שליחויות בארץ שונות הוא המקום אליו שולחים את המוצר – האם ליחידת הדואר באזור המגורים של הלקוח, האם המשלוח הוא משלוח ישיר עד לבית או המשרד שלו או לנקודת חלוקה (כמו Boxit וכדומה). לרוב, משלוח עד הבית או המשרד יהיה יקר יותר ממשלוחים למקומות אחרים. למעשה, ככל שהשליח צריך להגיע למקום מסוים במיוחד עבור אותו לקוח, כך העלות של המשלוח תהיה יקרה יותר. לכן, לקוחות אשר רוצים להוזיל את העלויות של המשלוח יכולים לבחור במשלוח ליחידת הדואר בעיר שלהם או משלוח לנקודת חלוקה ידועה מראש.

זמן המשלוח

כיום חברות שליחויות בארץ מציעות סוגים שונים של שליחויות אשר ההבדל בין הסוגים השונים כולל הבדל בזמני המשלוח. ניתן למצוא היום מגוון רחב של זמני משלוחים – החל ממשלוחים מהירים מאוד מהיום למחר, ועד משלוחים איטיים יותר של 7 ימי עסקים ויותר. כמובן, ככל שהלקוח יבחר במשלוח מהיר יותר כך יתכן והעלות של המשלוח תהיה יקרה יותר.

עלות המשלוח

כאמור, עלות המשלוח נובעת מהמקום אליו יש לשלוח את המוצר וכן זמן המשלוח, אך ישנם גורמים נוספים המשפיעים על העלות של המשלוח כמו הגודל של החבילה והמשקל שלה, הרכב הנדרש בכדי לבצע את השילוח, האם מדובר במשלוח רגיל או מיוחד כמו מוצר המצריך קירור ועוד.